Český jazyk
Deutsch Sprachen
English Language
na úvodní stránku https://www.krusnoman.cz/
Informationen / News

13. Mai 2024

19. Oktober 2023

21. August 2023

23. Juli 2023

8. Mai 2023

22. August 2022

25. Juli 2022


24. August 2021

25. Juli 2021

24. September 2020

24. August 2020

4. August 2020

26. August 2019

22. Juli 2019

13. Mai 2019

20. August 2018

22. Juli 2018

13. Mai 2018

24. Juli 2017

7. Mai 2017

25. Juli 2016

8. Mai 2016

9. Mai 2015

21. Juli 2014

12. Mai 2014

2. September 2013

2. September 2012


name
Krušnoman Extreme Punk Triathlon - KOT
Sportareal Kliny - Erzgebirge
Krušnoman Cross Triathlon Most
Most
Krušnoman Duathlon
Kliny - Erzgebirge
Krušnoman Extreme Punk Triathlon - KOT
Kliny - Erzgebirge
Krušnoman Cross Triathlon Most
Most

Häufig gestellte Fragen

Krušnoman Cross Triathlon:

(otázky na KRUŠNOMAN DUATLON jsou níže...)

1/ Mohu zaplatit startovné až na místě v den závodu při prezentaci?
 • Ano, můžete. Jen zaplatíte startovné, která je dané ke dni závodu, nikoliv ke dni vašeho přihlášení. Doporučujeme zaplatit startovné včas, abychom jednak jako pořadatelé měli přehled a snazší přípravu celé sportovní akce.

2/ Mohu se zúčastnit, i když nejsem členem žádné Asociace a jen sem tam sportuji přes víkend?
 • Ano, můžete. Budeme jen a jen rádi, když se našeho triatlonu zúčastníte a třeba vezměte s sebou své kamarády a pokud si netroufáte na celou trať, můžete složit štafetu, kdy jeden z vás plave, druhý jede na kole a třetí z vás si dá závěrečný běh.

3/ Plavecká část - mohu plavat plaveckým stylem například prsa, protože kraul mi moc nejde?
 • Ano, můžete. Jsou zakázány plavecké pomůcky (packy, ploutve, šnorchl...).

4/ Cyklistická část - prý je náročná?
 • Cyklistická část je sice náročná, ale ne nebezpečná. Tři krátké terénní sjezdy lze v pohodě s kolem seběhnouti a sami uvidíte, že moc času oproti těm, co to pojedou na kole, neztratíte. Doporučujeme horské kolo s odpruženou vidlicí. Apelujeme na vaší vzájemnou toleranci přímo na trati. 

5/ Běžecká část - je náročná? V jakém obutí?
 • Běžecká část bude letos úplnou třešinku na slavnostním dortu. Bude dlouhá 5 km a zavede vás na hrad Hněvín, který se týčí jako dominanta Mostu. Rozhodně doporučujeme krosové boty, byť půlka běhu bude po asfaltu. Čekají na vás prudké výběhy i seběhy z kopce. Na samotném vrcholu u samotných zdí hradu bude občerstvení v podobě vody a ISO nápoje.

6/ Všiml jsem si, že v roce 2022 a v roce 2023 se nejede verze LONG?
 • Ano, v roce 2022 a 2023 bude jen jeden start a to na tratích "skoro" SHORTu, tzn. 400m plavání (letos opět s výběhem) + 15 km MTB + 5 km běhu. Slibujeme si od toho zatraktivnění celého sportovního dne.  Budou tak společně na startu u břehu jezera Matylda jak příležitostní sportovci, tak i ti, kteří terénnímu triatlonu věnují každodenní čas. Další důvod je ten, že 23.července 2023 bude jediný vítěz a vítězka Krušnoman Cross Triathlon. Na předních místech budou opravdu jen ti nejrychlejší, nejtechničtější jezdci. Plavecká část bude čitatelná a bezpečná. Cyklistika bude již tradiční, kterou znáte, tzn. nebude chybět Malá Moira či oblíbený Vebr a nebo někdy záludná Palyza. Nepřijdete ani o dvě náročná stoupání. Jen s drobnou změnou a to v závěru, že nebudete objíždět celou vodní nádrž Matylda, ale budete pokračovat po cestě - po té, kterou znáte ze závěru běžecké části . Běžecká část - bude nová. Během vás zavedeme z Matyldy na hrad Hněvín a zpět. Bude to velice atraktivní jak pro závodníky, tak i pro doprovod. Slibujeme si od toho pomyslné propojení třech triatlonových lokalit: Matylda, plavání + Ressl, cyklistika + Hněvín, běh. A v neposlední řadě je to i o tom, že opravdu vyhraje TRIATLET - protože plavání s přeběhem nebude jednoduché, cyklistika je známá svojí bikovou hravou částí a závěrečný běh na Hněvín nenechá na pochyby nikoho, že zde, pokud chce někdo uspět, musí být i excelentní běžec.
 • Dodatek k bodu číslo 6: v roce 2022, kdy jsme poprvé vyzkoušeli krátkou verzi se ukázalo, že to byl krok dobrým směrem. Motto: i s krátkým triatlonem se dá hrát velké divadlo :-) . 


Krušnoman Long&Short Distance Duathlon:

1/ Mohu se zúčastnit, i když nejsem členem České Triatlonové Asociace?
  • Ano, můžete. Rádi Vás uvítáme na startu za stejné startovné jako mají členové ČTA. 

2/ Mohu duatlon jet na horském kole, byť celá trať je po silnici?
  • Ve verzi LONG nikoliv, pouze kolo silniční!!! Ve verzi SHORT si můžete cyklistickou část zajet na svém horském či trekingovém kole. Důležité je mít vaše kolo po technické stránce v pořádku. Vaše kola budou překontrolována při vstupu do depa (účinnost brzd, přilba a ostatní věci)

3/ Mohu zaplatit startovné až na místě v den závodu při prezentaci?
  • Ano, můžete. Jen zaplatíte startovné, které je dané ke dni závodu, nikoliv ke dni vašeho přihlášení. Doporučujeme zaplatit startovné včas, abychom jednak jako pořadatelé měli přehled a snazší přípravu celé sportovní akce.

4/ Co když díky pandemické situace dojde ke zrušení závodu.
  • V případě, že dojde ke zrušení závodu z důvodu pandemické situace - startovné vracíme v plné výši. Druhá možnost je startovné "přepsat" na rok příští. Naší zásadou je termín v daném roce nepřesouvat. Jednáme eticky.

5/ Běžecká část - jaké obutí doporučujete?
  • Rozhodně boty krosové - kromě depa, kde je asfaltový povrch, tak po trase běhu nenajdete ani centimetr asfaltového podkladu.

6/ Cyklistika - časovka a nebo klasika silnice?
  • To je hodně zapeklitá otázka. Ti, kteří jedou na vítězství určitě budou volit "časovku", ti ostatní zřejmě "klasiku" s kozou.

7/ Hákování - drafting je povolen?
  • Ne, není. Ani ve verzi SHORT či LONG. Jako ředitel závodu budu apelovat, aby jste dodržovali pravidla draftingu. Máte vše ve svých rukách a i kdyby tam na trati jezdilo 100 rozhodčích, tak to neuhlídají. Je to jen na Vás, na závodnících. Jak čisté si to uděláte, takové to budete mít. Věříme, že sportovci jsou rovní lidé a nepodvádějí. Draft zóna je 10 metrů. 

8/ Občerstvení během cyklistiky a běžecké části - bude?
  • Ano. Na běžecké části bude občerstvovací stanice ve verzi LONG na 2,5 km, poté na otočce běhu za Penzionem Stará Škola na cca 4,9km a poté opět na 6,5km. A v samém závěru pak na cca 9,0km opět za Starou Školou. Ve verzi SHORT je občerstvovací stanice na 2,5 km a za Starou školou na 4,9km. Na cyklistice ve verzi LONG bude občerstvovací stanice 26 km, 52 km, 78 km. Ve verzi SHORT bude občerstvovací stanice na 26 km. Vlastní občerstvení je možné, ale jen v prostoru oficiální OS. Kdekoliv jinde je to přísně zakázáno. Odhazování odpadků pouze v zóně před a po OS. Kdekoliv jinde je to přísně ZAKÁZÁNO.

9/ Proč není dlouhý duatlon součástí Českého Poháru CZECHMAN TOUR, tak jak tomu bylo mnoho let?
  • Důvod je prostý. Pod termíny jako je: spolupráce, partnerství si představujeme asi něco jiného než vedení ČTA. Moc nás/mne to mrzí, protože jsme byli jako KRUŠNOMAN u samého počátku jak Czechman Tour, tak i dříve Classic Cupu či Triexpert Cupu. Ale v jeden okamžik už toho bylo dost (necitlivé zásahy Technických delegátů do finálních příprav sportovní akce či neplnění rozhodcovských povinností nebo komplikace se Smlouvy (!) a jejich plnění - a tak bych mohl pokračovat) a tzv. hrnec přetekl. Krušnoman Long Distance Duatlon žije i bez ČTA a myslím si, že dobře, byť cítíme úbytek tzv. objížděčů bodů. Jdeme si vlastní cestou. Nikdy neříkej nikdy, ale v tuto chvíli, v tomto obsazení ČTA, nemáme ambice a ani chuť být součástí Českého Poháru CZECHMAN TOUR.


Komplementäre:


Generální partner - Sportareál Klíny - http://kliny.cz/ Generální partner - Langhammer optik - http://langhammer-optik.cz/ Generální partner - Statutární město Most - http://www.mesto-most.cz/
Generální partner - Sweep - http://www.sweepsport.com/ Generální partner - Coopervision - http://coopervision.cz/ Generální partner - elfetex - https://www.elfetex.cz/ Generální partner - Enervit - http://www.enervit.cz/ Generální partner - Severní Energetická - http://www.7.cz/ Generální partner - Severočeské Vodárny - http://svs.cz/ Generální partner - TKF Praha - http://tkf.cz/ Generální partner - INELSEV - https://www.inelsev.cz/ Generální partner - NEVIX - https://www.nevix.cz/ Generální partner - Vršanská uhelná - http://www.7.cz/ Generální partner - Sovert - https://www.sovert.cz/
Krušnoman Triathlon team Litvínov - Tel.num.: +420 736 227 998 | E-mail: moc.namonsurk@ofni
© 2011 - 2024 | Erstellt von DYNAMIC software