Český jazyk
Deutsch Sprachen
English Language
na úvodní stránku https://www.krusnoman.cz/
Informationen / News

13. Mai 2024

19. Oktober 2023

21. August 2023

23. Juli 2023

8. Mai 2023

22. August 2022

25. Juli 2022


24. August 2021

25. Juli 2021

24. September 2020

24. August 2020

4. August 2020

26. August 2019

22. Juli 2019

13. Mai 2019

20. August 2018

22. Juli 2018

13. Mai 2018

24. Juli 2017

7. Mai 2017

25. Juli 2016

8. Mai 2016

9. Mai 2015

21. Juli 2014

12. Mai 2014

2. September 2013

2. September 2012


name
Krušnoman Extreme Punk Triathlon - KOT
Sportareal Kliny - Erzgebirge
Krušnoman Cross Triathlon Most
Most
Krušnoman Duathlon
Kliny - Erzgebirge
Krušnoman Extreme Punk Triathlon - KOT
Kliny - Erzgebirge
Krušnoman Cross Triathlon Most
Most

- 2014


Jsou ve světě sportu situace, kdy spravedlnost a čestnost prohrává. Co se vlastně stalo? Proč ten negativní tón?

V úterý mi přišel "doporučený" dopis z ČTA - pozvánka na Mimořádnou Valnou Hromadu do Českých Budějovic. Otevřel jsem ho (Obsahový manuál) a po chvilce listování mě zamrazilo. Došel jsem na stranu 29, kde je bod číslo 7: Zpráva manažera reprezentace ČTA pro VH ČTA 2014. V druhé polovině této strany je sekce: Účast v závodech ME a MS s podporou. Jsou zde vyjmenované různé druhy atlonů, přes zimní triatlon, terénní triatlon až například po dlouhý triatlon. Zde je ME Paguera-Mallorca SPA (half) a v nominaci s "podporou" jsem našel i dvě jména: Tomáš Kabrhel a Lukáš Maiwaelder. Jsem počínající presbyop, tzn. musím na ostřejší vidění do blízka si vzít brýle, proto sáhnul jsme pro ně. A je to tak, i s brýlemi jsem to viděl. Probůh, kde oni dva se nominovali na ME? Jak je možné, že rada ČTA jejich nominaci schválila? Kam se poděl rozum Rady ČTA? První jmenovaný ani jednou nejel "půlku" a hned dostal tu čest v repre dresu si zazávodit za ČR na ME? Druhý jmenovaný letos ani jednu půlku nejel. Tak podle čeho bylo uděláno, co bylo upečeno?

Své okolí, včetně synů, nutím ke kázni, spravedlnosti, disciplíně, pořádku, k vnitřní i vnější pokoře. Pro mě to jsou základní priority žití i bytí. Pro někoho asi ne, a to mi je upřímně líto. Jeden (Jakub Langhammer) objíždí závody, dle mého začíná mít úspěchy:
  • Mistr ČR v dlouhém triatlonu v kateg. 18-24 let pro rok 2014,
  • vítězství v dlouhém duatlonu v kategorii 18-24 let letos v Příbrami,
  • na Ironmanu 70,3 Zell am See v kategorii 18-24 let  2.místo, celkově 16.místo z 2500 triatletů - vyjetí nominace na MS 2015
  • vítězství na Elbamanovi půlce v kategorii 18-24 let, celkově 4.místo z 450 triatletů
a jsou za ním vidět výsledky a druhý či třetí, se jen "prý" přihlásí přes CTS, že chtějí jet na ME a jedou - tedy až po schválení Rady ČTA. Tímto svým chováním Rada ČTA háže klín mezi závodníky, a vzniká tak nesportovní prostředí. Jsem otráven, znechucen.

Do dnešního dne mi nepřišla z oficiálních míst odpověď na mojí otázku, kde jsou nominační kritéria, a jak si mám vysvětlit přítomnost jmenovaných na startovní listině ME v kategorii PRO. Třeba se někdy odpovědí na otázky dočkám.

Tomáš Langhammer, šéf Krušnoman TT Litvínov

S ohledem k objektivitě celé situace musím napsat, že odpovědí se mi již dostalo od koordinátorky neolympijských "tlonů" Evi Potůčkové. Na moje otázky bylo zodpovězeno, tímto děkuji.

Otázka číslo 1: Proč v Obsahovém manuálu na VH v sekci dlouhý triatlon s "podporou" jsou oni napsaný, když vlastně ta podpora není.
Odpověď číslo 1: Manual jsem dostala na vyzadani k dispozici dnes vecer. Vyraz s podporou zde neznamena, ze by byli podporovani všichni ucastnici zavodu ME, MS, ale ze pripadne dobré výsledky jsou podporovany (jsou na tyto akce financni příspěvky dle tabulky) ze strany MŠMT. Vetsina ucastniku všech ME, MS v jakychkoli neOH tlonech jsou samoplatci. ČTA je v těchto pripadech pouze administrativni pomoci, provede prihlasku, která je na ITU akce vždy vyzadovana ze strany nejvyššího triatlonového organu v danem state - jak pro kategorie elite, tak pro kategorie age group.

Otázka číslo 2: Zaráží mě situace, že na ME či MS pořádaným ITU či ETU si může kdokoliv odjet kdo si požádá, aniž by měl v tom daném sportovním období výsledky. Připadá mi to jako totální defraudace MS či ME. Dle čeho Rada ČTA usoudila, že právě "oni" dva jsou na nominaci vhodní, když prokazatelně Tomáš Kabrhel nejel ani jeden závod v dlouhém triatlonu, tedy pokusil se jet dlouhý dutalon v Příbrami a nedokončil. A druhý Lukáš Maiwalder letos nic a vloni jeden poloviční Czechman. Pochopil bych nominaci do AGE group ve věkovce, ale proč rovnou ELITE.
Odpověď číslo 2: Mas pravdu, ze oba dva nemaji s dlouhym triatlonem zadne, nebo mají jen minimalni zkusenosti. S prihlasenim do kategorie elite jsem souhlasila a navrhla je ke schvaleni Rade na zaklade jejich vykonu v ČP v OH triatlonu. Loni i letos obsadili v konecnem hodnoceni poharu 7., resp. 8. místo. To mi prijde dost na to, aby byli hodni startovat v kategorii elite i presto, ze to bude jejich první start na této vzdalenosti.

Otázka číslo 3: Touto situací akoráte Rada ČTA vhodila klín mezi sportovce
Odpověď číslo 3: Pokud jsou nejaci další sportovci, u kterých vyvolal vyraz s podporou nejake emotivni reakce, prosim, dej mi vedet, promluvim s nimi osobne.

Moje poznámka na závěr: Možná jsem "stará" škola a tak si pořád myslím, že na ME či MS (ITU a ETU) do kateg. ELITE by si měl sportovec svojí účast vybojovat buď v nominačním závodě, nebo prokázat svojí výkonnost v daném roce v dané disciplíně atlonu.

Tomáš Langhammer

Komplementäre:


Generální partner - Sportareál Klíny - http://kliny.cz/ Generální partner - Langhammer optik - http://langhammer-optik.cz/ Generální partner - Statutární město Most - http://www.mesto-most.cz/
Generální partner - Sweep - http://www.sweepsport.com/ Generální partner - Coopervision - http://coopervision.cz/ Generální partner - elfetex - https://www.elfetex.cz/ Generální partner - Enervit - http://www.enervit.cz/ Generální partner - Severní Energetická - http://www.7.cz/ Generální partner - Severočeské Vodárny - http://svs.cz/ Generální partner - TKF Praha - http://tkf.cz/ Generální partner - INELSEV - https://www.inelsev.cz/ Generální partner - NEVIX - https://www.nevix.cz/ Generální partner - Vršanská uhelná - http://www.7.cz/ Generální partner - Sovert - https://www.sovert.cz/
Krušnoman Triathlon team Litvínov - Tel.num.: +420 736 227 998 | E-mail: moc.namonsurk@ofni
© 2011 - 2024 | Erstellt von DYNAMIC software